Seahawks dominują w Broncos 43-8 w Super Bowl 48 Bowl

Jaki Film Można Zobaczyć?

Golden Tate Seattle Seahawks świętuje po meczu NFL Super Bowl XLVIII z Denver Broncos w niedzielę 2 lutego 2014 roku w East Rutherford, N.J. The Seahawks wygrało 43-8. AP

EAST RUTHERFORD, New Jersey — Seattle Seahawks zdobyli swój pierwszy tytuł Super Bowl w niedzielę wieczorem w przytłaczający sposób, karząc Peyton Manning i Denver Broncos 43-8.

Nieustępliwa obrona Seahawks, najmocniejsza w NFL, nigdy nie pozwoliła pięciokrotnemu najbardziej wartościowemu graczowi NFL, rozbrajając najlepszego ofensywę w historii ligi.

Seattle (16-3) było zbyt szybkie, zbyt fizyczne i po prostu zbyt dobre dla Denver, i to było prawdą we wszystkich dziedzinach. To, co było reklamowane jako klasyczny pojedynek między niepowstrzymaną ofensywą a skąpą obroną, zamieniło się w ucieczkę.

Dominację Seattle podkreślał 69-jardowy przechwycony przyziemienie przez linebackera Malcolma Smitha, który dał wynik 22-0, oraz sensacyjny 87-jardowy kickoff Percy'ego Harvina, który otworzył drugą połowę.Djokovic triumfuje na Wimbledonie, aby zapewnić sobie równy rekord 20. major Nigeria ogłusza drużynę USA na wystawie olimpijskiej Antetokoumpo, Bucks zmniejsza prowadzenie Suns w finałach NBA

Kiedy Seahawks, którzy mieli 29 punktów, wymusili punt z Denver na początku trzeciej kwarty, dwunasty mężczyzna – a na stadionie MetLife było ich całe mnóstwo – zaczął skandować L-O-B, L-O-B.

Podobnie jak w Legion of Boom, mocno uderzająca drugorzędna linia defensywna Seahawks.

nie pozwól nikomu wmówić ci, że jest inaczej

Porażka Broncos ponownie wywołała pytania o zdolność Manninga do wygrywania największych gier. Ma 11 wygranych i 12 przegranych w postsezonie, 1-2 w Super Bowls. Nigdy nie wyglądał komfortowo przeciwko defensywie, którą niektórzy zaczną porównywać do Bears 1985 i 2000 Ravens — innych mistrzów NFL, którzy odnieśli zwycięstwa w Super Bowl.

Seattle wymusiło cztery obroty; Denver miał 26 przez cały sezon.

Seahawks wyglądało na wygodne i spokojne, nie tylko w obronie, która straciła obrońcę All-Pro Richarda Shermana z powodu kontuzji kostki w czwartej kwarcie.

Russell Wilson, który ma rekordową liczbę 28 zwycięstw w NFL w swoich pierwszych dwóch sezonach zawodowych, wliczając w to play-offy, miał 23-jardowe podanie do Jermaine'a Kearse'a pod koniec trzeciej kwarty, co dało wynik 36-0.

Wilson uderzył także Douga Baldwina za wynik 10 jardów w ostatnim okresie w jednym z najbardziej nierównych Super Bowl. Po raz piąty w sześciu spotkaniach NFL nr 1 w ataku i obronie, D dominował. Tylko Denver w 1990 roku, kiedy przegrał w największej rozgrywce w historii Super Bowl, 55-10 przeciwko San Francisco, zawiodło w najlepszej defensywie.

Denver spadło do 2-5 w Super Bowls, a pod koniec wiele podań Manninga przypominało kaczki, które Sherman powiedział, że czasami rzucał rozgrywający All-Pro.

Zwycięstwo było szczególnie słodkie dla trenera Pete'a Carrolla, który został zwolniony w 1994 roku przez Jets, prowadził Patriots przez trzy sezony i ponownie został puszkowany. Po krótkiej przerwie w coachingu przejął kierownictwo w Południowej Kalifornii i zdobył dwa tytuły krajowe.

Ale zawsze czuł, że w NFL są niedokończone sprawy. Carroll zakończył ten biznes, podnosząc trofeum Vince Lombardi Trophy, cztery lata po objęciu władzy w Seattle i osiem lat po tym, jak Seahawks przegrali w swoim jedynym poprzednim Super Bowl z Pittsburghem.

filipińskie sztuki walki w filmach

Żaden Super Bowl nie był wcześniej rozgrywany na świeżym powietrzu w mieście, w którym panuje zimna pogoda – nie, żeby Big Apple było czymś zbliżonym do mroźnej niedzieli, z temperaturą 49 stopni na początku. I żaden Super Bowl nie zaczął się bardziej dziwacznie.

Sprawy pogorszyły się dla Manninga i Broncos od pierwszego meczu bójki, a do przerwy przegrali 22-0 – ich największy deficyt w sezonie i jedyny raz, kiedy nie strzelili gola w połowie.

W tym pierwszym zagraniu dla Broncos, Manning podszedł do linii, gdy środkowy Manny Ramirez strzelił piłkę. Przeleciał obok jego niedowierzającego rozgrywającego do strefy końcowej, gdzie Knowshon Moreno rzucił się na niego dla bezpieczeństwa.

Zaledwie 12 sekund później Seattle prowadziło 2:0 z najszybszym wynikiem w historii Super Bowl, pokonując Devina Hestera z Chicago, który rozpoczął mecz w 2007 roku – przeciwko Colts Manninga.

Ten zakończył się znacznie lepiej dla Manninga, ponieważ Indianapolis zdobył mistrzostwo. Ten był fiaskiem przez cały czas, obniżając Manninga do 11-12 po sezonie.

Steven Hauschka, który przegapił tylko 2 z 40 bramek wchodzących do gry, strzelił 31 jardów na 5-0 i 33 jardów na 8-0 po tym, jak Doug Baldwin wzniósł toast za 15-letniego obrońcę Champa Baileya w swoim pierwszym Super Bowl , przez 37 jardów na trzecim w dół.

Następnie Seahawks zaczęli zdobywać punkty przyłożenia.

Trzecie podanie Manninga do Juliusa Thomasa poszybowało zbyt wysoko i prosto w bezpieczne miejsce Kam Chancellor, dając Seahawks piłkę na 37 Denver. Harvin, w końcu zdrowy po praktycznie zmarnowanym pierwszym sezonie w Seattle, wywołał krótką jazdę z 15-metrowym dystansem. wybuchł, a wywołanie interferencji z trzecim podaniem Tony'ego Cartera dało Seattle piłkę na 1.

Marshawn Lynch strzelił gola na 15-0.

Następnie Smith, z grą będącą symbolem najlepszej obrony, jaką NFL widział od lat, zagrał swoją drugą wielką grę w ciągu dwóch tygodni.

Cliff Avril dostał się do ramienia Manninga, gdy rzucał, piłka pofrunęła prosto do Smitha, który wystartował lewą linią boczną na 69 jardów przechwycenia TD.

Manning powlókł się na bok z wyrazem obrzydzenia na twarzy.

Ten wygląd nie poprawił się, gdy po przejażdżce do Seattle 19 jego czwarte podanie zostało przechylone przez Chrisa Clemonsa i spadło nieszkodliwie na murawę Meadowlands.

Podobnie jak reputacja Denver jako siły nie do powstrzymania.