Rzut wolny Messiego nie wystarczy, ponieważ Argentyna zremisowała z Chile

Jaki Film Można Zobaczyć?

Piłka nożna Piłka nożna – Copa America 2021 – Grupa A – Argentyna v Chile – Nilton Santos Stadium, Rio de Janeiro, Brazylia – 14 czerwca 2021 r. Lionel Messi z Argentyny strzela do bramki REUTERS / Ricardo Moraes

RIO DE JANEIRO – Lionel Messi z Argentyny strzelił jeden ze swoich charakterystycznych rzutów wolnych w pierwszej połowie, ale Eduardo Vargas wyrównał dla Chile w drugim meczu, by w poniedziałek w meczu otwarcia Copa America w Rio de Janeiro zwyciężyć nawet 1-1.

Kiedy obie drużyny spotkały się w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata na początku tego miesiąca, chilijski bramkarz Claudio Bravo akrobatycznie obronił jeden rzut wolny Messiego, a drugi uderzył w stolarkę, ale tym razem piłkarz Barcelony posunął się o krok dalej, wykręcając wspaniały stały fragment w róg siatki. z 25 metrów po 33 minutach.

Chociaż pokonali Argentynę w rzutach karnych w finałach Copa America w 2015 i 2016 roku, Chile nigdy nie pokonało swoich sąsiadów w ciągu 90 minut w tym turnieju, a ich zadanie stało się jeszcze trudniejsze po tym, jak Messi otworzył wynik.

Chilijczycy, którzy stracili Alexisa Sancheza z powodu kontuzji, walczyli o wyrównanie w 13 minucie drugiej połowy w dość szczęśliwych okolicznościach po konsultacji z VAR, która doprowadziła do przyznania im rzutu karnego.

Potężny strzał Arturo Vidala został znakomicie przechylony w poprzeczkę przez Emiliano Martineza, ale Vargas podążył za nim, aby wrócić do domu.

Mecz rozgrywano na opuszczonym stadionie Nilton Santos, miejscu zawodów lekkoatletycznych podczas Igrzysk Olimpijskich 2016, a obie strony ugrzęzły na słabym boisku.

Chile będzie szczęśliwsze z jednego punktu niż Argentyna, która zremisowała cztery z ostatnich pięciu meczów.

Argentyńczycy, z Messim zawsze niebezpiecznym, ale skrzydłowy Stuttgartu Nicolas Gonzalez rozrzutnie przed bramką, mieli większe szanse na zdobycie wszystkich trzech punktów.

„Mieliśmy sześć lub siedem szans na pewną stratę i przegapiliśmy je, a Chile miało dobry remis” – powiedział bramkarz Martinez. Szanse, które dzisiaj zrobiliśmy, wystarczyły, by wygrać cztery lub pięć jeden.

wyprowadź mnie z ciemności

Chile jest jednak bardzo odporne i broniło się zaciekle przez cały czas, a zwłaszcza w ostatnich momentach, kiedy ich przeciwnicy wrzucali piłki do pola karnego, szukając zwycięzcy.

Paragwaj zmierzy się z Boliwią w drugim meczu grupy A później w poniedziałek, a Urugwaj, piąty zespół w sekcji, zadebiutuje w piątek.