Jamajka oszałamia Meksyk i awansuje do finału CONCACAF Gold Cup

Jaki Film Można Zobaczyć?

Meksykański Jesus Molina (5) reaguje, gdy gracze świętują bramkę Kemara Lawrence'a z Jamajki podczas drugiej połowy meczu półfinałowego CONCACAF Gold Cup w Pasadenie w Kalifornii, niedziela, 23 lipca 2017 r. (AP Photo/Jae Hong)

kiedy jest świąteczna wyprzedaż steam 2016

PASADENA, Kalifornia — Po tym, jak Kemar Lawrence wykonał znakomity strzał nad pięcioosobową ścianą Meksyku i trafił w górny róg, zdobywając jedną z największych bramek w historii jamajskiego futbolu, obrońca uciszył kolegów z drużyny i odmówił świętowania.

Ci Reggae Boyz pozostają chłodni, nawet po golu, który wysłał ich do finału Złotego Pucharu CONCACAF z szansą na przejście do historii.

Lawrence strzelił gola z rzutu wolnego z 24 jardów w 88. minucie, a Jamajka awansowała do finału, wygrywając 1:0 z Meksykiem w niedzielę wieczorem.

Myślę, że nasi ludzie byli głodni, powiedział trener Jamajki Theodore Whitmore. Potrzebowali tego bardziej niż Meksykanie, a my zrobiliśmy to, co musieliśmy zrobić. Djokovic triumfuje na Wimbledonie, aby zapewnić sobie równy rekord 20. major Nigeria ogłusza drużynę USA na wystawie olimpijskiej Antetokoumpo, Bucks zmniejsza prowadzenie Suns w finałach NBA

Jamajka zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi w środową noc w Santa Clara w Kalifornii. Po zwycięstwie nad drużyną gospodarzy Reggae Boyz zdobyli swoje pierwsze mistrzostwo w regionie Ameryki Północnej i Środkowej oraz Karaibów.

Najlepszym sposobem, w jaki mógłbym to ująć, jest historia biblijna, powiedział Whitmore. Dawid zabił Goliata.

Reggae Boyz dotarli do finału drugiego z rzędu Gold Cup, ale to oszałamiające zdenerwowanie na Rose Bowl należy do ich największych międzynarodowych zwycięstw. Meksyk zdobył siedem tytułów Gold Cup, pięć w USA i jeden w Kanadzie.

To cykl, który chcemy przerwać, powiedział Whitmore. To jest coś, o czym siedzimy i dyskutujemy. To zawsze Meksyk, USA. Chcemy być w tej grupie. Chcemy być zespołem, krajem, o którym ktoś może mówić i do tego właśnie dążymy.

Bramkarz Jamajki, Andre Blake, utrzymał ten mecz bez bramek dzięki serii imponujących obrońców, podczas gdy Meksyk dominował w posiadaniu piłki, z brakiem większości najbardziej utytułowanych graczy El Tri.

Ale po tym, jak Lawrence zmienił pozycję piłki w nieco zmiennym stylu gry, jego późny strzał zamroził bramkarza Meksyku Jesusa Corony. Piłka zawinęła się nad murem i ześlizgnęła tuż pod poprzeczką, zdobywając trzecią bramkę obrońcy New York Red Bulls i pierwszą od trzech lat.

24-letni Lawrence nie wykonuje rzutów wolnych w swoim klubie MLS, ale Whitmore znał jego jakość z ostatnich treningów.

New York Red Bulls prawdopodobnie mają lepszego kickera niż Kemar Lawrence, powiedział Whitmore z uśmiechem. Teraz drużyna Jamajki potrzebuje Kemara Lawrence'a w sytuacjach martwej piłki. To zupełnie inna sprawa. Prawdopodobnie, gdy New York Red Bulls zobaczą to dziś wieczorem, mogą (chcieć, aby) wykonał rzuty wolne.

Próbując wygrać drugi z rzędu Złoty Puchar i czwarty w pięciu turniejach, Meksyk wykorzystał głębsze zasoby swojej puli graczy po kwalifikacjach do Mistrzostw Świata i Pucharze Konfederacji w zeszłym miesiącu. Podczas gdy zespoły mogły dokonać do sześciu zmian w rundach pucharowych, trener El Tri Juan Carlos Osorio powiedział, że został zablokowany przez kluby z Meksyku.

Meksyk nie przegrywał w turnieju przed spóźnionym golem Lawrence'a, ale El Tri też nie był imponujący – żaden gracz nie strzelił więcej niż jednego gola.

To jest proces i wymaga dużo pracy, aby zespół mógł rywalizować w Pucharze Świata, powiedział asystent trenera Luis Pompilio Paez. Nie jest to wystarczający wynik, ale to środek procesu. Widziałem zespół, który dał z siebie wszystko. Zawsze szanujemy to, co robi drugi zespół. Musieliśmy tylko zdobyć gola, a nie mieliśmy odpowiednich okoliczności. Zakłopotanie, smutek — jako zespół czujemy to.

Blake zagrał także 11 dni temu, kiedy Meksyk i Jamajka zremisowały 0:0 w Denver. Z bramkarzem Philadelphia Union grającym wyjątkowo dobrze, Jamajka pozwoliła tylko na dwa gole w turnieju.

Tłum w półfinale był zdominowany przez ogromną rzeszę fanów z południowej Kalifornii, ale Rose Bowl był mniej niż w połowie wypełniony z zaledwie 42 393 fanami. Nieobecność Chicharito Hernandeza i innych czołowych meksykańskich gwiazd, w połączeniu z nieatrakcyjnymi występami El Tri w Gold Cup, najwyraźniej utrzymywały w domu wielu swoich zwykłych wiernych.

Prezydent FIFA Gianni Infantino oglądał półfinał z trybun Rose Bowl. Tak samo zrobił Osorio, który odsiedział piąty mecz z sześciomeczowego zakazu FIFA za zachowanie wobec urzędników podczas Pucharu Konfederacji.

Meksyk pokonał Jamajkę w finale Złotego Pucharu 2015, a El Tri pokonał także Reggae Boyz 2:0 na Rose Bowl zaledwie 13 miesięcy temu podczas Copa America. Jamajka w końcu odzyskała jednego, pokonując Meksyk po raz pierwszy w ośmiu spotkaniach drużyn o Złotym Pucharze.

Blake wykonał dwie genialne strzały z rzędu w 12. minucie, dwukrotnie skacząc, aby powstrzymać szanse z bliskiej odległości przez Jesusa Duenasa i Ericka Torresa, gwiazdę Houston Dynamo i jedynego gracza w obecnym składzie spoza krajowych lig Meksyku.

Blake zrobił to ponownie w 25. minucie, zatrzymując celną główkę Torresa ze szczytu 6-jardowego pola karnego z nieprawdopodobnie szybką reakcją.