Duński Eriksen „obudził się” w szpitalu po zawaleniu na Euro 2020

Jaki Film Można Zobaczyć?

Gracze z Danii pomagają Danii

Duńscy gracze pomagają duńskiemu pomocnikowi Christianowi Eriksenowi po tym, jak upadł przed przybyciem medyków podczas meczu piłki nożnej UEFA EURO 2020 grupy B między Danią a Finlandią na stadionie Parken w Kopenhadze 12 czerwca 2021 r. (Zdjęcie: Jonathan NACKSTRAND / różne źródła / AFP)

KOPENHAGA – Duńska gwiazda Christian Eriksen obudziła się w szpitalu i przechodziła testy po upadku i musiała zostać ożywiona na boisku przeciwko Finlandii w sobotę w niezwykłych scenach Euro 2020.

niech miłość się zacznie teleserye

Duński Związek Piłki Nożnej (DBU) powiedział, że Eriksen nie spał i przechodził dalsze testy po wykonaniu RKO od personelu medycznego, zanim został zabrany na noszach na stadionie Parken w Kopenhadze.

Mecz grupy B — zaledwie trzeci z miesięcznego turnieju, który rozpoczął się w piątek z rocznym opóźnieniem — został zatrzymany tuż przed przerwą z bezbramkowym wynikiem i zawieszony na prawie dwie godziny przed wznowieniem.

Po tym, jak zszokowane drużyny dołączyły do ​​grupowej zgrupowania, Finowie odnieśli szokujące zwycięstwo 1:0 w swoim pierwszym dużym meczu turniejowym, a Joel Pohjanpalo strzelił zwycięskiego gola po godzinie.Djokovic triumfuje na Wimbledonie, aby zapewnić sobie równy rekord 20. major Nigeria ogłusza drużynę USA na wystawie olimpijskiej Antetokoumpo, Bucks zmniejsza prowadzenie Suns w finałach NBA

UEFA poinformowała, że ​​decyzja o wznowieniu gry została podjęta po prośbie piłkarzy obu drużyn, a kibice wiwatowali po wznowieniu gry.

Wcześniej koledzy z drużyny Eriksena płakali, gdy utworzyli krąg czerwonych koszulek wokół dotkniętego 29-letniego pomocnika Interu Mediolan, gdy medycy pracowali, by uratować mu życie.

Później był w stanie porozmawiać z kolegami z drużyny.

Skontaktowaliśmy się z nim, a gracze rozmawiali z Christianem. To wspaniała wiadomość. Ma się dobrze, a oni grają dla niego, dyrektor DBU Peter Moeller powiedział duńskiej telewizji.

Eriksen został wybrany na zawodnika meczu w geście poparcia.

Takie chwile pozwalają spojrzeć na wszystko w życiu z innej perspektywy, powiedział prezydent UEFA Aleksander Ceferin.

„Chodź Chris”

Forza Chris, wszystkie nasze myśli są z tobą, napisał na Twitterze Inter, z którym Eriksen zdobył tytuł Serie A w właśnie zakończonym sezonie.

Przed dramatem z udziałem Eriksena 16-tysięczny tłum w stolicy Danii – około 45 procent pojemności – świętował szansę ponownego zobaczenia swojej reprezentacji na żywo na stadionie po roku ograniczeń związanych z koronawirusem.

Duńczycy wiązali duże nadzieje z ich drużyną, która była niespodzianką mistrzów Europy w 1992 roku, ale po wznowieniu gry mieli problemy z tworzeniem wyraźnych szans.

Pomocnik Tottenhamu, Pierre-Emile Hojbjerg, w 74. minucie pewnie obronił rzut karny fiński bramkarz Lukas Hradecky.

Lukaku wysyła wiadomość do Eriksena

Sobotni późny mecz pomiędzy Rosją a fanami Belgii w Sankt-Petersburgu, w tej samej grupie B, odbył się zgodnie z planem pomimo dramatu Eriksena, kiedy Romelu Lukaku strzelił dwa gole w wygranym 3:0 meczu dla Czerwonych Diabłów.

Napastnik Interu wysłał wiadomość o wsparciu swojemu klubowemu koledze Eriksenowi po strzeleniu pierwszego gola w 10. minucie, krzycząc: Chris, Chris, bądź silny – kocham cię przed kamerą na boisku.

Thomas Meunier, jako wczesny rezerwowy, podwoił prowadzenie w 34. minucie, zanim druga sekunda Lukaku zakończyła imponujący występ w Belgii.

Podopieczni Roberto Martineza znakomicie poradzili sobie z nieobecnością kontuzjowanych pomocników Kevina De Bruyne i Axela Witsela, a kapitan Eden Hazard był na tyle sprawny, że zdołał zejść z ławki w 18-minutowej przerwie.

Wcześniej turniej, który odbywa się w 11 miejscach w całej Europie, zatrzymał się w Baku, gdzie półfinaliści Euro 2016 Walia zremisowała ze Szwajcarią 1:1.

Kieffer Moore, gigantyczny napastnik Cardiff City z czerwonym bandażem na głowie, strzelił wyrównującą bramkę dla Walii w 74. minucie, zmierzając do anulowania otwierającego Breela Embolo na początku drugiej połowy.

Pokazaliśmy dużo charakteru, jak zawsze, aby walczyć, być odważnym, dostać się do piłki i zdobyć wyrównanie, powiedział kapitan Walii Gareth Bale.

Ten wynik nastąpił po porażce Włoch 3:0 z Turcją w tej samej grupie A w piątkowym meczu otwarcia turnieju w Rzymie, kiedy Andrea Bocelli wykonał „Nessun Dorma” na Stadio Olimpico, zanim drużyna Roberto Manciniego poszła po zwycięstwo.

16-tysięczny tłum obejrzał ten mecz, dodając hałasu i koloru okazji, której nie widziano w piłce nożnej w ciągu ostatniego roku meczów na pustych stadionach z powodu pandemii Covid-19.

Na mecze Euro, które zostało przełożone rok temu z powodu kryzysu zdrowotnego, dopuszczone są ograniczone tłumy.

Covid-19 nadal powoduje chaos, a kilku graczy ma pozytywny wynik testu na obecność wirusa, w tym kapitan Hiszpanii Sergio Busquets.

„Przewaga” Anglii?

Wśród czołowych pretendentów jest Anglia, która w niedzielę rozpocznie swoją rywalizację z wicemistrzem świata 2018 Chorwacją.

Anglia gra wszystkie trzy mecze grupowe na Wembley. Jeśli zwyciężą w swojej grupie, zagrają tam również w ciągu ostatnich 16 lat, podczas gdy Londyn jest również miejscem zarówno półfinałów, jak i finału 11 lipca.

Kapitan Chorwacji Luka Modric przyznał, że sytuacja może działać na korzyść Anglii.

Każdy powiedziałby, że zespoły u siebie z tłumem, że jest niewielka przewaga, Modric powiedział BBC.

Zdobywcy Pucharu Świata Francja — z Karimem Benzemą odwołanym z międzynarodowego wygnania przez pięć i pół roku — są faworytami do zdobycia korony kontynentalnej.